شهر ۰۸

آرزوی صلح دارم!

گپ صمیمانه با یک جانباز مدافع حرم

آرزوی صلح دارم!

به کوشش : ابوالفضل مژده – حسین خاوری

100_39

سلام خودتان را معرفی کنید و از سابقه ی خود در جبهه ی مقاومت سوریه بگویید .

امید کریمی هستم و دوسال است که به سوریه می روم ، اولین بار ۲۱ برج یک در روستای خان طومان مجروح شدم . آن ها دو بار هجوم آوردند ولی موفق نشدند . در خانه ای که به آن ” خانه ی زرد” گفته می شد به همراه برادران ایرانی و ۵ نفر از بچه های فاطمیون حدود ۶ ساعت محاصره بودیم . اما موفق نشدند اینجا را بگیرند.

ما ۱۳ نفر بودیم و آن ها حدود ۳۰۰-۴۰۰ نفر بودند و با تانک آمده بودند ، دو تانک خالی از نفرات از جلو می آمد و دو تانک های پر از نفرات از پشت سر آن ها می آمد ولی ما از این موضوع مطلع شدیم و نارنجک می انداختیم و از آن ها تلفات می گرفتبم . یکی از دوستان هم گروهی من به شهادت رسید و من مجروح شدم ولی الحمد لله بقیه یازده نفر صحیح و سالم ماندند ؛ در نهایت آن ها شکست خوردند .

شما متولد چه سالی هستید ؟

من متولد سال ۱۳۷۳ هستم ، ۲۲ سال دارم.

چه توصیه ای برای هم سن و سالان شیعه ی خود ( چه ایرانی ، چه افغانستانی چه پاکستانی ) دارید؟

آرزوی من این است که از دین اسلام و حریم حضرت زینب باید دفاع کنیم . و این حق ماست ؛ چون ما شیعه هستیم .و باید خودمان را نشان دهیم که می توانیم از دینمان دفاع کنیم .در حال حاضر مثلا ما با کلاشینکف می جنگیم و آن ها با توپ و تانک ولی پیشرفت ما بیشتر است و آن ها نمی توانند با ابزار های جنگی مختلف ما را شکست دهند و این به خاطر حریم حضرت زینب ( سلام الله علیها ) است .

پدر و مادر شما در افغانستان هستند؟ شما برای بازگشت به افغانستان مشکل ندارید؟

بله آن ها آن جا هستند ، یکی از دوستان ما که به افغانستان بازگشته بود میگفت بچه های شیعه که در دفاع از حرم حضرت زینب ( سلام الله علیها ) میجنگند باید چند ده میلیون جریمه بپردازند و چند سال زندان برای آنها در نظر گرفته اند ولی به خاطر دین خود می جنگیم و هر هزینه ای که باشد می پردازیم.

در مدت دو سال کجا ها بودید ؟ آیا خاطراتی دارید ؟

در این مدت در دمشق ، تدمر و حلب بودم و دوستان بسیار خوبی پیدا کردم و همه خاطرات خوبی برای من است

از چه ناحیه ای دچار مجروحیت شده اید؟

از ناحیه ی دست و گردن مجروح شده ام که الحمد لله گردنم بهبود یافته و پزشک گفته دستم نیز دو ماه دیگر به طور کامل بهبود می یابد .

آیا تصمیم برای اعزام مجدد دارید ؟

ما آرزو داریم که جنگ به پایان برسد و مردم سوریه در امنیت و آرامش زندگی کنند ولی اگر جنگ پایان نیابد دوباره برای خدمت در جبهه ی مقاومت به سوریه میروم تا پیروزی نهایی.

چه آرزویی برای آینده ی کشور افغانستان دارید؟

آروز دارم که آنجا هم در صلح و آرامش باشد.

لطف کردید که در وقت استراحت به ما فرصت مصاحبه دادید.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *