شهر ۲۵

احمدی نژاد در بیمارستان بقیه الله دنبال چه بود؟

                                                                نه سکانس از یک سناریوی مهم!

رضا جاهد

 

سکانس اول:

حمید بقایی معاون اسبق اجرایی ریس جمهور سابق با حکم دادستانی تهران و با اتهام مختلفی که بسیاری از آنهات را مالی و اقتصادی ذکر کرده اند ابتدا احضار و سپس به دلیل ناتوانی در تامین وثیقه لازم روانه بازداشتگاه می شود.

پس از داستان بازداشت و آزادی وقت حسین فریدون که تقریبا توامان با ماجرای بقایی رخ می دهد حلقه اصلی جریان انحرافی سناریوی فراروی حمید بقایی را طراحی و به منصه اجرا می گذارد.

سکانس دوم :

براساس طراحی دقیق حمید بقایی که در یک اتاق مخصوص در اوین نگه داری می شد که خود داستان جداگانه ای دارد دست به اعتصاب خشک! می زند البته برخی گزارش ها حکایت از آن دارد که بنا بر قول خود حمید بقایی وی غذای حرام زندان!! را نمی خورد وگرنه غذای مفصل از بیرون برای دوست عزیزمان مفصل آورده می شده است! القصه بعد ۱۵ روز مثلا اعتصاب خشک! با حکم دادستانی به بیمارستان بقیه الله آورده شده و در اواسط مردادماه در بخش ویژه تحت مراقبت ماموران دادستانی بستری می شود!

سکانس سوم:

از لحظه بستری شدن بنای ناسازگاری ایشان با کادر درمانی و استنکاف از وصل نمودن سرم و.. شروع می شود ، مشخص است که متهم به دنببال شانتاژ و فضاسازی روانی خاصی است .کادر درمان با لطایف الحیل مشغول انجام وظیفه خود در رسیدگی به بیمار و آزمایشات لازم می شوند .

سکانس چهارم :

۲۴ ساعت بعد بستری شدن حمید بقایی حدود ساعت ۱۰ شب احمدی نژاد به اتفاق جمعی ۷- ۸ نفره  که در بین ایشان علی اکبر جوانفکر مشاور اسبق رسانه ای وی نیز حضور دارد ، از درب اورژانس بیمارستان بیمارستان همراه با تیم محافظینش! وارد محوطه شده و قصد خویش را ملاقات با بقایی اعلام می کنند!

مامورین یگان انتظامی بیمارستان ابتدا وارد صحنه شده و سپس به همراه مدیر شب وقت بیمارستان برای احمدی نژاد توضیح می دهند که بنا بر حکم دادستانی ایشان یعنی حمید بقایی ممنوع الملاقات هستند و وضعیت پزشکی ایشان نیز عادی است و مساله خاصی ندارند! و جنابعالی نمی توانید به بخش مربوطه و ملاقات وی بروید!

سکانس پنجم:

احمدی نژاد در ابتدا قاطعانه نمی پذیرد و عنوان داشته که به من گزارش داده اند ایشان وضعیت عمومی خوبی ندارد و مشکل تنفسی پیدا کرده ؟ چرا خانواده اش را اجازه ملاقات نمی دهند و؟؟ احمدی نژاد صراحتا عنوان می دارد من باید ایشان را امشب ملاقات کنم وگرنه تا صبح در حیاط بیمارستان خواهم ماند ! مسئولین امر در بیمارستان بارها و بارها توضیحات لازم را به ایشان ارائه می کنند ! در نهایت احمدی نژاد می گوید : نامه کتبی ریس بیمارستان را برای من مبنی بر وضعیت مساعد ایشان ارائه دهید تا بروم!!

سکانس ششم :

در همین حین یعنی بحث و جدل احمدی نژاد تعدادی از همراهان احمدی نژاد از این صحنه ها با گوشی فیلمبرداری کرده  همزمان بروی تلگرام منتشر می کنند ! به نحوی که هنوز احمدی نژاد در صحنه حضور داشت فیلم جریان در کانال شبکه ضدانقلابی آمد نیوز و بی بی سی فارسی و… منتشر می شود!! فضاسازی رسانه ای آغاز می شود و فیلم در صفحات مجازی دست به دست می چرخد!

سکانس ششم :

در نهایت احمدی نژاد در تماس تلفنی و مذاکره تقریبا مفصل یکی از مسولین ارشد دانشگاه با وی  که به وی اطمینان کاملی از وضعیت عادی بقایی می دهد نهایتا رضایت می دهد حوالی ساعت ۱۱ و نیم شب محوطه بیمارستان بقیه الله را ترک کند !

سکانس هفتم :

فردا صبح این جریان بقایی مرخص می شود و ساعتی بعد با تامین وثیقه ۲۰ میلیاردی!! از سوی یکی از  هواداران این جریان طبق گفته خودشان از زندان آزاد می شود و … عصر همان روز جریان انحرافی برایش سنگ تمام می گذارد و در یک مراسم ویژ های که برایش می گیرند بعد مدتها مشایی و احمدی نژاد و بقایی سخنانی حاشیه دار و تند علیه نظام و قوه قضاییه بر زبان می رانند و در فضای مجازی دوباره گل می کنند!

سکانس هشتم :

در همین برنامه خاص بقایی به دروغ عنوان می کند: در زمانی که بستری بودم از ریس بیمارستان گرفته تا خدمات بخش به ملاقات من آمده و از این واقعه یعنی عدم اجازه به احمدی نژاد برای حضور در بخش عذرخواهی کرده و تقصیر را گردن قوه قضاییه می انداختند!  خبری که توسط ریس بیمارستان دکتر تقی پور در مصاحبه با رسانه ها قویا تکذیب شد .

سکانس آخر :

حال در پایان این سناریو این سوال به ذهن هر مخاطبی خطور می کند که جریان انحرافی که زاویه خود را با نظام و رهبری علنی کرده است و از ابراز آن نیز خجالت نمی کشد! در پشت پرده این ماجرا دنبال چه بوده است؟

به دیدگاه نگارنده این جریان قصد و هدفی جز بازگشت به صحنه افکار عمومی بعد مدتها خاموشی را با این ترفند ومظلوم نمایی اعتصاب و بستری شدن یکی از شاه مهره های خود یعنی حمید بقایی  ، که در فضای مجازی که این روزها به رسانه قابل پوشش به اکثریت مردم مبدل شده را داشت که تا حدودی موفق شد و این اتفاق افتاد اما براستی این جریان آیا برای حفظ حیات سیاسی خویش در آینده باید بر مسیری که اپوزیسون های داخلی خارج نشین شده مانند اکبر گنجی و عماد باقی و رضوی فقیه و…رفته اند برود و آن مدل را در دستور کار قرار دهد؟

آیا عموم هواداران ریس دولت قبل با این روش ها و کارکردها همچنان بر هواداری این جریان خواهد ماند؟ یا این جریان نیز با این روش ها به ملعبه جریانات ضد انقلاب بدل و آمد نیوز و بی بی سی فارسی و… پایگاه انتشار اخبار این جریان خواهند شد؟.

در هر حال این جریان باید بداند  با این تنفس های مصنوعی حرام!!  زنده نخواهد شد و مرگ سیاسی سران این جریان را نزدیک تر خواهد کرد! مسیر مقابله با نظام مسیری نیست که راه بازگشت مجدد این طیف را به قدرت هموار کند ، و مساله مهم ان شاله قوه قضاییه  با این روش ها و جنگ روانی نباید تحت ثاثیر قرار گرفته و از رسیدگی دقیق و قاطع به اتهامات عمدتا مالی و اقتصادی غفلت نورزد چرا که دست عدالت همیشه بالاترین دست ها خواهد بود و جریانی که ۸ سال با شعار عدالت بر گرده محرومان حکومت کرده چقدر نازیباست که حال از عدالت استنکاف ورزیده و گردن کشی میکند!

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *