بهم ۲۴

ازپس کوچه های حلب تا فیش های نجومی!

 اشرافیگری یا ساده زیستی ؟ کدامیک سبک زندگی مطلوب انقلاب اسلامی است؟

ازپس کوچه های حلب تا فیش های نجومی!

به قلم سردبیر

56

ویراژ بنزهای شیشه دودی در نیاوران به نظر شما از چه سالی شدت گرفت؟ نه قضاوت نکنید قصد حمله به فلان دولت و بهمان دسته و طیف سیاسی را ندارم ، منظور این است که در کدام مقطع از تاریخ انقلابی که محرومان و پابرهنگان به شهادت بزرگ معمار ساده زیست انقلاب حضرت روح اله(ره) در بهمن ۱۳۵۷ رقم زدند قرار عوض شد و برخی برکشتی نشستگان انقلاب مزه چرب و شیرین دنیا به کامشان چسبید و از گمرگ ، شوش و مولوی راهی همان سلطنت آباد سابق شدند! و کاخهای دنیوی خویش را بدل از بهشت بنا کرده و به تمتعات دنیوی اشتغال ورزیدند و حال که امروزه یعنی در سال ۱۳۹۵ شمسی برخی خیابان هامان شده جولانگاه لامبورگینی ،پورشه ، فراری و بعضی خانواده ها در همین شهر گرسنه یر بر بالین می گذارند، کاسه چه کنم ؟چه کنم؟ دستمان گرفته ایم..

***

پس از اتمام دفاع مقدس که نه در همان دوران مقدس که جگرگوشه های ملت در کربلاها و والفجرها و… به فرمان امام از همان مولوی ، شوش ، شهر ری و پایین شهر تمامی این مرزو بوم و روستاهای در اوج فقر در مقابل ارتش تا دندان مسلح صدام عفلقی سینه سپر کرده بودند، عده ای دنیاطلب و رفاه زده که در سایه این امنیت فضا را برای فعالیت اقتصادی و سیاسی! مناسب می دیدند شروع به پر کردن کسه های دوخته از ابریشم خویش کرده و آرام آرام فربه شدند…

***

القصه این عزیزان که برخی به پست های کلیدی و غیرکلیدی در انواع و اقسام سازمان ها و نهادها که اگر اسم ببرم به خیلی ها بر می خورد رخنه هم کرده و در آمیزش قدرت سیاسی و اقتصادی به آلاف و آلوف دنیایی مشغول بودند ، به مدد رسانه های رنگین که برخی خود مالک اش بودند به ترویج ارام و زیرپوستی این فرهنگ مشغول شده و کار را به جایی رساندند که “ساده زیستی” را مترادف با امل ای و “عقب ماندگی” ترجمه می کنند و مسابقه رفاه و تجمل و مانور آن را بین عموم ملت و اقشار متوسط براه انداختند…

دیگر اینکه ملت شهیدپرور نیز برای تامین مبالغ کلان خودروی شاسی و منزل فراخ و وسایل چنان و بهمان در مقابل بانک ها و موسسات مالی اعتباری صف بستند برای اخذ تسهیلات ۲۸ درصدی …

**

براستی چه کرده اند این جماعت کارگزارانی و اصلاح طلب و اصول گرا و پایداری و اعتدالی و مستقل و…؟

***

چه بلایی بر سر جامعه انقلابی ما آوردند و چه را به ملت به نام پیشرفت و کلاس حقنه کردند که بدین جا رسیدیم و کعبه آمال مان مغرب زمین و دول غربی شد و مدل های سبک زندگی ما ن را در گوگل از آن ور آب سرچ می کنیم؟

***

         حال در این بلبشو یک زوج جوان در ابتدای مسیر زندگی دانشجو یا دانش آموخته که تشکیل نهاد مقدس خانواده را داده اند و هنوز یارانه شان را هم دریافت نمی کنند ، با این فرهنگ غالب جامعه و اشرافی گری مفرط و مسابقه رفاه و تجمل به نظر خود شمای خواننده چه خواهند کرد؟

**

راهی دور نرویم در همین زمانه ما که “فیش های نجومی این وری ها و املاک نجومی اون وری ها” نقل محافل است و ضربه ای به نظام وارد کرده که حالا حالاها باید برای رفع و رجوعش دوید، هر از چندی گلچینی از بهترین دردانه های این ملت از سوی حلب ، تدمر ،موصل و… بروی دست ها تشییع می شوند و جان شیرین خویش را عاشقانه فدای حفظ حریم انقلاب اسلامی و حرم اهل بیت سلام الله علیها می کنند و باز هنوز در هیاهوی دنیاپرستان غافل ، با کمال وقاحت و بی شرمی برخی سیاسیون آن جماعت دزد را ذخیره نظام می خوانند!

**

گفته اند و چه نیک گفته اند که ” الناس علی دین ملوکهم ” و آیا این “ملوک” نشسته بر قدرت در عرصه های گوناگون قضا و قانونگذاری و اجرا وقس علی هذا آن سان که هدف انقلاب اسلامی مان بود سبک زندگی خویش و خانواده شان را بسته اند و به سایر “ناس ” تسری داده اند؟

والسلام

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *