اندر احوالات شیخنا و مولانا میرزا اکبر خان ترکان الدوله رضی ا… عنه

تیر ۱۲

اندر احوالات شیخنا و مولانا میرزا اکبر خان ترکان الدوله رضی ا… عنه

تذکره المقامات فی احوالات رجال عصر اعتدال(۲)

اندر احوالات شیخنا و مولانا میرزا اکبر خان ترکان الدولهرضی ا… عنه

میرزا کاتب فضول باشی

Layer-41

اشاره : بعد ماهها دوری میرزا کاتب از صحنه مطبوعات طناز! به ویژه در قلمی کردن احوالات رجال عصر اعتدال!  سیل پیام ها و تلفن ها و تلگرام ها و اینستاگرامها و لاین ها و …به دفتر مجله روان بشد  که اگر میرزا ننویسد مجله را تحریم می کنیم!! و پای میز هیچ مذاکره و برجام مرجامی هم نخواهیم نشست!! و الخ …..و ما هم دست به دامن میرزا شده و بعد کلی وعده و وعید و…جناب میرزا کاتب رضایت داده که ستون اندر احوالات را ادامه دهند به شرطها و شروطها که بماند برای خودمان شروطشان … با سپاس از ایشان متن ذیل را می خوانیم :

**

آن تنها وزیر دفاع اسبق غیر نظامی ، آن وزیر راه دولت سازندگی ! ، آن ابولمشاغل دولت تدبیر ، آن مشاور ارشد جناب شیخ حسن کبیر!! آن گنده اقتصادی دانشگاه آزاد ، آن مقام مسوول در منطقه همیشه آزاد! ، شیخنا و مولانا میرزا اکبر خان ترکان الدوله رضی ا… عنه از شیوخ اکبر دستگاه های مختلف اقتصادی و سیاسی در دول مختلف بود که نقل است در سنه ۱۳۳۱ شمسی دیده به جهان در طهران قدیم بگشود و همان زمان گفته اند که قابله ای که پس از تولد بچه را ویزیت می کرده به اطرافیانش بگفتا که هوای این طفل را بیشتر داشته باشید این بچه آینده ای بس بزرگ دارد و به مقامات مختلف صدراتی و وزارتی نائل خواهد شد بعون اله و فضله!

نقل است که این جناب ابوالمشاغل همه مدل مدیریت را در دول مختلف اعم از چپ گرفته تا راست! از اصلاحیون تا افراطیون! از کارگزاران تا اعتدالیان را تجربه نموده است! از وزارت دفاع بگیر تا وزارت راه که اساسا هیچ دخلی به هم ندارند!! از منطقه آزاد تا دانشگاه آزاد!! و مشاوره به ریس الوزرا تا سازمان فضایی و نظام مهندسی و …… خبرنگاری از وی بپرسید : حضرت اکبر این تنوع پست و مقام به خاطر چیست؟ گفته اند که همچون نگاهش کرد  که زهره طرف آب بشد و بعد تاملی عاقل اندر سفیه گفت: ما اینیم دیگه! ما می تونیم!

آورده اند در فتنه سبز اموی آمریکایی سنه ۸۸ که مزدوران داخلی مانند میرحسین و کروبی و خاتمی و عمله اکره شان با هدایت دول خارجه پدید آوردند که همگان دانند! جناب اکبر در ستاد میرحسین خان مزدور الدوله فعالیت داشت و به وی هم رای بداده و صد البته با جسارت بعدها مصاحبه کرده و این کار من جرم نبوده ها و جالب تر قصه اینکه در دولت اول میرزا محمود احمدی نژاد ۴ سال تمام پست معاونی وزارت نفت را بر عهده داشته و صفا می کرده است! و شما لطف فرموده پیدا کنید پرتقال فروش را!

نقل است در منابع معتبر که در ماجرای نامه نگاری ۴ وزیر مهم و اقتصادی دولت اعتدالیون با ریس الوزرا در این فقره که وضعیت اقتصاد را نامساعد اعلام نمودند  و رکود و باقی قضایا ، حضرت ترکان السلطنه در مصاحبه ای جنجالی ۴ وزیر اعتدالی را به رانت خواری و مفت خوری!! متهم نمودند و دعوایی براه افتاد دیدنی که تلاش های سخنگوی محترم دولت تدبیر در ماله کشی مصاحبه اکبرخان هم چندان فایده ای نداشت ، تا اینکه باز هم مهندس تکذیب کرد و رسانه ها را به دروغگویی و … متهم نموده و ……..تا آنجا که برخی منابع رسانه ای از این همه تکذیب مهندس ما شگفت زده شدند و به وی لقب تکذیب الدوله اعطا بکردند!!

ایذا آورده اند که جناب شیخ اکبر ما در مصاحبه ها با جراید و رسانه های چندی است بابک بابک کرده و هی این زنجانی مفلوک را چماق می کند بر سر دولت قبل ،  اما جالب انگیز آنکه نمی گوید بابک در دولتهای قبل تر که رفقای گرمابه و گلستان شیخ اکبر بوده اند رشد کرد و هی گنده و گنده تر شد و……

در تواریخ نیز نقل بکرده اند مورخان معتبر که تهیه کننده برنامه پایش شبکه اول تلویزیون که شیخ اکبر را جهت برنامه ای زنده دعوت بکرده بود  خبر از رشوه دو نیم سکه ای روابط عمومی سازمان متبوع شیخ اکبر ( مناطق از همه چیز آزاد) به برنامه خبر داد و از سکه ها رونمایی بکرد  و این سوتی بس گران آمد بر حضرات تدبیر و امید که هنوز از ضربت آن مدهوش اند…

در جراید معتبره نیز آورده بودند که این عضو شورای مرکزیه حزب اعتدال و توسعه علاقه وافری به مجلس هم نشان داده که فعلا تایید صد درصدی نکرده اند که کاندید مجلس خواهد شد یا خیر و به سبک بسیاری از دولتیون تدبیر برای فتح مجلس خیز برداشته اند  به این کاروان خواهد پیوست یا خیر؟

البته مورخان نگاشته اند که شیخ اکبر علاقه وافری به قورمه سبزی و آبگوشت بزباش! داشته و در سفر و حضر با این دو طعام سیاحت می کنند ! و معتقدند ایرانی جماعت فقط متخصص ساختن این دو غذایند و بس!!!

نقل است که بعد سالها فعالیت سیاسیه و اقتصادیه و دانشگاه آزادیه ! درگذشت و به ملکوت پیوست خدایش رحمت کناد!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *