فرو ۰۳

اندر احوالات شیخنا و مولانا میرزا جواد آقا ظریف الدوله رضی ا… عنه

تذکره المقامات فی احوالات رجال عصر اعتدال(۷)

میرزا کاتب فضول باشی

**

آن عاشق مذاکره !  آن بزرگ شده  ینگه دنیا ! آن عاشق کدخدا ! آن ابرمرد توییترباز! آن سرباز امریه وزارت خارجه!  مولانا و شیخنا میرزا جواد آقا ظریف الدوله نقل است در سنه ۱۳۳۸ هجریه شمسیه در بلاد طهران در خانواده ای بس متمول چشم به جهان هستی گشود.

نقل است  جفت بابابزرگ های جواد جان از تجار به نامه کاشان و اصفهان بوده و دست شان کاملا به دهان شان میرسده خدای رحمتشان کناد  و جواد قصه ما  بعد طی تحصیلات مقدماتیه در مئرسه علوی طهران  راهی ینگه دنیا شد و کارشناسی اش را در ایلت سانفرتسیسکو در رشته روابط بین الملل بگرفت      بشد تا پی اچ دی خود را در کالج دنور  در همین رشته در ایالات متحده خلاصه بگذراند و سه سوته که برگشت حکم هیات علمی میهمان دانشگاه تهران برایش صادر شد

القصه میرزا جواد ما که باید چاره ای به حال خدمت نظام وظیفه اش می کرد با پیگیری رفقا امریه ای برایش ردیف بشد و شد سرباز وزرات خارجه در دفتر سازمان ملل در نیویورک و خداوکیلی  سربازی در امریکا چه صفایی دارد نه؟

نقل است بعد روی کار امدن دولت تدبیر و امید

آورده اند میرزا عباس در یکی از جلسات هیات دولت که فی الحال وزرا ء در  حیاط نهاد ریاست جمهوریه سرریز می شوند یه هویی و جماعت خبرنگار بدورشان حلقه زده و گرم سوال و گپ و گفت می شوند خبرنگاری خانم از رسانه ای داخلی به نامه باشگاه خبرنگاران جوانیه از میرزا بپرسید داستان هواپیمای مرجوعی کلمبیایی چیست که بخریده اید؟

به ناگه آتش خشم میرزا بر سر نگون بخت سر ریز بشدا و جوانک را کلی لیچار بار کرده و میکروفونش را پرت کرد  و قاط زد اساسی!! و گفتا شما که از خبرنگاری سر در نمی آورید ببرید بابا!!

گفته اند که در جریان بازدیدش از فرودگاه بین الملی امام رحمه الله نیز شهروندی نگون بخت سوالی پرسید که چرا پارکینگ های این فرودگا بسیار گران است که مجدد میرزا عباس قاط زد! و دری و وری نثار بدبخت نمود!

در تواریخ نیز نقل بکرده اند که تا مدتها خبرنگاران از وی فراری بوده و میکروفون ها را پنهان می کردند!!

نقل کرده اند  در سنه ۱۳۸۸ و فتنه سبز میرزا میر حسین موسوی نیز وی از مشاوران ارشد وی و از روسای ستاد وی بود و…..

گفته اند دو بار نیز میرزا از چنگ استیضاح مجلس بگریخت و رای محدد آورد..

چون از دنیا برفت هنوز روحش علیه مسکن مهر سخن می گفت و خبرنگاران از دست روحش نیز در امان نبودند خدایش رحمت کناد!!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *