بهم ۲۴

اندر احوالات شیخنا و مولانا میرزا رضا نعمت الدوله رضی ا… عنه

تذکره المقامات فی احوالات رجال عصر اعتدال(۳)

اندر احوالات شیخنا و مولانا میرزا رضا نعمت الدولهرضی ا… عنه

میرزا کاتب فضول باشی

54

 

آن صنعت مرد دولت سازندگی ، آن مدیر پتروشیمی دولت خوانندگی(اصلاحات)! ، آن بزرگ مدیر نفتی دوران محمود احمدی! آن کهن ترین وزیر دولت امید و تدبیر ، آن ریس ستاد انتخاباتیه جناب شیخ حسن روحانی! آن ابرمرد اقتصادی بخش خصوصی ، آن عاشق حضور در کلی هیات مدیره و اونی که به قول خودش از وزارت سیره ! ، شیخنا و مولانا میرزا رضا خان نعمه الدوله رضی ا… عنه از شیوخ اکبر دستگاه های مختلف اقتصادی و سیاسی در دول مختلف بود که نقل است در سنه ۱۳۱۱ شمسی دیده به جهان در تبریز بگشود و همان زمان نقل شده در تواریخ معتبره که از همان اوان طفولیت که دیده به جهان فانی گشود به عضویت هیات مدیره یک شرکت خصوصی – دولتی دربیآمد که مایه شگفتی شدید مادر و پدر مرحومش را موجب شد…

نقل است که این پیر میداندار صنعت و تجارت ! بعد از گیر سه پیچ دادن افکار عمومیه و رسانه ها و نهایت دیوان محاسباتیه به حضور قاطعانه در شونصد شرکت دولتی و سه لتی و خصوصی .. برخی از این زحمات را به دختران گرامی و عزیز بابا واگذار کرده تا این نسوان کاربلد! زحمتش را بکشند و به ملت خدمت رسانی کنند ..

آورده اند در جریان کمپین معروف نخریدن خودوری داخلی که داد ملت را به دلیل کیفیت فوق العاده ضعیف محصولات ایران خودرو و سایپا در آورده اند و…. جناب وزیر در نطقی عجیب این حرکت را خیانت خواند! و با فشار افکار عمومی و تذکرات مقامات بالا دستی روبرو گردید..

نقل است در حگایت معروف فیش های نجومی و افتضاحی که برای دولت تدبیر به بار آمد دوباره میرزا رضای ما نطق بکرده که ای بابا مشکل مملکت مگر فقط همین ۲ میلیارد ناقابل است!! گیر داده اید ؟ به قول نقی معمولی عزیز وله کن!! . انگار نه انگار اتفاقی رخ داده و مدیری حقوق ۶۰۰ میلیونی گرفته و کارگران بدبخت معدنی شش ماه هست حقوق نگرفته … و قس علیهذا.

گفته اند که جناب میرزا در نوروز گذشته که برای تعطیلات و استراحت به کشور دوست وبرادر! آلمان تشریف برده بودند یادشان بیآمد که یه جراحی کوچک گوش هم انجام دهند! بعدها که ملازمان اعتراضش کردند که چه کاریست میرزا؟ مگر مملکت خود ما این کار را انجام نمی دهند؟ خنده ای بکرد و گفت شما نمی دانید تکنولوژی این جراحی ۸۰ سال دیگر هم به ایران نخواهد رسید!!! ملازمان سکوت کردند شدید..

ایذا آورده اند که جناب میرزا رضا در حرکتی عجیب در سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل در راستای تقویت شرکتهای کره ای سامسونگ و ال جی (پول تبلیغش را از نماینده اش در ایران بگیرید حتما) و اشتغال زایی در کشور دوست و برادر کره جنوبیه !! نامه ای تند بزده به گمرکات ایران که سه هزار میلیارد جریمه گمرکی آنها را ببخشایید اید!!! واقعا که من همی ندانم چه بگویم از این همه درایت و تدبیر… تدبیر می تراود از این وزیر…

در تواریخ نیز نقل بکرده اند مورخان معتبر که در یک سخنرانی رسمی که از تلویزیون هم پخش شد وسط سخنرانی رسمی جناب وزیر یادش برفت چه بگوید!! به نظر حکما باید فکری برای آلزایمرش کرد!

خدا ببخشاید آن ۱۹۹ وکیل مجلسی که به میرزا رضا رای بدادند و او را بر مسند وزارت نشاندند بعد سالها فعالیت سیاسیه و نفتیه و اقتصادیه و هیات مدیره اون شونصد تا شرکت میرزا درگذشته و به ملکوت پیوست خدایش رحمت کناد!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *