فرو ۰۵

اندکی بصیرت مجازی!

آرمین شمس ایلی/دانشجوی اتاق عمل

 

ایران یا درست بگوییم جمهوری اسلامی ایران ؛ کشوری که سه نسل را بعد از انقلاب اسلامی به خود دیده است. کشوری که قانون اساسیش اسلامی است و به طبع آن رفتار و هنجارهای اجتماعیش هم اسلامی است ؛ از حجاب بانوانش تا نگاه آقایانش ؛ از جهادش که هشت سال خون دادیم تا حتی تکه کوچکی از خاکش را از دست ندهیم و از اخبارش که با صلوات بر محمد و آل محمد شروع می شود و شیرین ترین خبرش حفظ حریم ولایت در خاک سوریه است . اما یک سوال جمهوری اسلامی ایران خودش به تنهایی چقدر برای حفظ فرهنگ اسلامیش تلاش کرده است ؟

در این سه ؛ چهار دهه پس از انقلاب اسلامی خیلی چیزها تغییر کرده است ؛ از مفاهیم ها از ارزش ها ؛ وقتی حافظ شخصیت نظام اسلامی ؛ اسمش شد بادیگارد و عده ای از شخصیت های نظام شدند عاملین فتنه ۸۸ و امنیتی را به خطرانداختند که برایش خون ها دادیم و خون هایی که حتی حضرت امام (ره) هم در جمع ملت ایران اسلامی فرمودند ما هیچ حقی در قبال این خون ها نداریم چون شما خون دادید و این ایران مدیون خون شهدای شماست .امنیت نعمتی است که شکر برآن واجب است حال با وجود این همه تغییر؛ نظام اسلامی برای حفظ این نعمت چه تصمیماتی دارد ؟

در دهه مذاکره به سر می بریم . دهه ای که اعتقاد دارد راه قدس از میز مذاکرات ژنو می گذرد ، و در این راه مذاکره ؛ جهاد مفهومش شد امضای قرار دادی که قرار است تمام تاسیسات نظامی ما را چک کنند . و بابت این کار ؛  مدال قهرمانی دیپلماسی ایران را هم گرفتند . و درست  در اوج خوشی قهرمانان این بازی ؛ عربستان می گوید ما جنگ را به داخل کشورتان می کشانیم . شاید این قهرمانان بگویند آخر با این همه موشکی که باز هم بابتش شهید دادیم و از همان قهرمانان دیپلماسی بابت همین موشک ها توهین ها شنیدیم ؛ چطور عربستان می تواند اینکار را با ایران بکند؟

جواب تمامی سوال ها در یک چیز است امنیت فروشی به روش مجازی یا همان فضای مجازی . فضای مجازی که اخیرا در دی ماه ۹۶ با شیطنتش ؛ ایران را اینبار از شهرستان ها تا پایتختش را مشغول خود کرده بود همان چیزی که عربستان سال ها پیش گفته بود جنگ را به زیبایی به داخل خیابان ها کشاند آن هم به لطف گرانی و تورم تدبیرانه دولت . بعد از آن محدودیت های ارتباطی شدت گرفت و شد نوشدارو پس از مرگ سهراب . آخر جالب است تمام شخصیت های دولت عضو تک تک شبکه های مجازی اسرائیلی و آمریکایی هستند و به آن افتخار هم می کنند و تبلیغش را هم می کنند معلوم است تهش می شود جام زهر برجام .وقتی مدیران برنامه ی تلگرام زود تر از وزارت اطلاعاتمان از مسیر رفت و آمد رییس جمهورمان و مسیر های تظاهرات اطلاع دارند باید برای بسته شدن یک کانال اخبار ضد انقلاب کلی منتش را بکشیم تا لطف کند و آن را ببندد و بعد خودش لینک می سازد و می گذارد در تک تک کانال های ایران که فلان کانال فیلتر شده و در مملکت دموکراسی وجود ندارد. بله نکته اصلی اینجاست ؛ مشکل از خود مسئولینمان است؛ یک کارگرساده ؛ اطلاعات آنچنانی ندارد که بخواهد به سازمان های اطلاعاتی جهان بدهد ولی یک رییس جمهور بعید است که حامل اطلاعات مهمی نباشد؛پس مهم است که دولتمردان ما چرا دارند از هاست ها و آی پی ها و اپلیکیشن های خارجی استفاده می کنند ؟ به جای فیلتر مردم ؛ ابتدا باید خودشان را فیلتر کنند ،چراکه میزان فعالیت جناب رییس جمهور در twitter  از یک دانش آموز دهه هشتادی بیشتر است به همین دلیل است که اکنون این شعار در بین مردم پیش آمده که توییتر نزد ایرانیان است و بس.الگو سازان مملکت باید بدانند که تا خودشان اصلاح نشوند انتظاری از مردم نداشته باشند.

مطلب دیگر این است که وقتی تلگرام عاملی شد برای نا امنی ؛ تازه آقایان یادشان افتاد که برنامه های ایرانی هم وجود دارند که می توان استفاده کرد و این شد نوشدارو پس از مرگ سهراب .الان افرادی که در وایبر عضو هستند از رسانه های ایرانی بیشتر است .تمام شد ؛ تلگرام عضوی از خانواده های ایرانی است. حالا مگر می شود فرزند یک خانواده را از آن گرفت.هیچ کشور قدرتمندی حالا قدرتمند چه از نظر نظامی و چه از نظر اقتصادی و صنعتی ؛ از چین تا آمریکا هیچکدام از اپلیکیشن های خارج از کشورشان استفاده نمی کنند و فقط جمهوری اسلامی ایران است که شعار مرگ بر صهیونیست را می دهد ولی ازتلگرام استفاده می کند.حال اکنون برخی دوستان یادشان آمده که باید به شبکه های داخلی بها داد ولی متاسفانه اوج لطفشان فقط یک تبلیغ ریز صدا و سیما در هنگامی است که خبر ساعت نوزده دارد راه های ارتباطیش را با مردم بیان می کند و به جای تلگرام نرم افزار پرمشکل و خطای سروش را اعلام می کند.مسئولین محترم ؛ کارتشکیلاتی هزینه می خواد. لطفا به جای اختلاس اندکی هم برای ملت هزینه کنید.به شبکه های داخلی فضای باند رایگان و با حجم زیاد بدهید و امنیت شبکه های داخلی را تامین کنید .این کار در مقابل سه هزار میلیارد تومان اختلاس ؛ هزینه ی زیادی نمی برد و قول خواهم داد هزینه هایش مثل پرداخت یارانه ها کابوس شبانه ی دولت اهل کلید و قفل نشود.حکایت کارهای دولت همانند این تمثیل است که کمربند ایمنی تا زمانی خوب و ایمن است که قبل از تصادف از آن استفاده کنیم ولی اگر تصادف کردیم و بعد از بروز حادثه حالا کمربند هم ببندیم ؛ چه اهمیتی دارد؟ می گذارند دشمن کارش را بکند ونتیجه اش را بگیرد بعد تازه آقایان جلسه می گذارند و دنبال راه چاره می گردند.از قدیم هم گفته اند پیشگیری بهتر از درمان است. التماس اندکی بصیرت مسئولین.!!!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *