دی ۲۱

انقلاب با طعم حزب اللهی نماها

آرمین شمس ایلی

انسان یا در قالب کلی اجتماعی ؛ بشریت ؛ همواره با یکسری کاستی ها و ناهمواری ها مواجه بوده که این فقدان ها خود زمینه ساز اهداف شدند بنابراین نیاز همواره بنیان یک هدف است . حال از اینجایی که انسان موجودی کمال طلب است و به دنبال پیشرفت و سبقت گرفتن از جوامع همسایه است ؛ پس بهترین نیازهایش را جستجو می کند تا به اهداف والاتری برسد . رسیدن به اهداف همیشه ساده نیست و بشریت باید برای آن هزینه کند به همین خاطر در سال ۱۳۵۷ جامعه ایرانی برای رسیدن به یک کشور اسلامی در قالب جمهوریت که تا آن زمان تنها شاید یک نیاز محال بود ؛ با یک عظم ملی به یک هدف تبدیل شد و در ساعاتی از سال۱۳۵۷؛ این کشور به وسیله خون پاک شهدایش به رهبری امام راحل به ثمره رسید و اکنون ما در جمهوری اسلامی ایران زندگی می کنیم . انقلابی که با نام اسلام همساز شد و موجب این حرکت ؛ همواره پویاست زیرا سازندگان یک هدف و یک انقلاب و حرکت سودمند همواره جوانان هستند و جوانان همیشه از یک روحیه ی پویایی برخوردار هستند شاید می توان برای استدلال این بحث از کلامی از امام (ره) استفاده کرد که زمانی از ایشان سوال کردند که چرا قیام نمی کنید و انقلاب را آغاز نمی کنید در جواب فرمودند یاران و همراهان و یاوران من در گهواره ها هستند.

این جواب پر معنی و قاطع خود بارز ترین گواه است چرا که حضرت امام (ره) برای تثبیت انقلاب و براندازی حکومت ظلم ؛ ریشه ایی فکر و عمل می کردند ایشان یاران خود را از بدو طفولیت و نوجوانی از طریق روشنگری ها و بسترسازی هایی که انجام دادند برای ریشه کنی ظلم و گسترش انقلاب اسلامی پرورش دادند.

پیروزی انقلاب با دستان خالی و ایستادگی در برابر ظالمان زورگو در هشت سال دفاع مقدس و شهدایی که به ثمر رسیدن و استحکام این انقلاب بزرگترین نقش را داشتند نشان دهنده راه درست و بحقی است که امام( ره) با برنامه و هدفی والا و با کمک از آموزه های غنی قرآن و باوردینی قدم در آن گذارده بود.با توجه به دین غنی اسلام برای توسعه یافتگی و برنامه ریزی برای ایجاد فضای پیشرفت و بالندگی و وجود متخصصان در این امور وتجربه ۴۰ ساله انقلاب در به ثمر رساندن اهداف بزرگ انقلاب اسلامی نباید نیازمند به برنامه ها و ترسیم چشم انداز از سوی جوامع غربی باشیم دلیلش هم کاملا واضح است و اگر بخواهیم از دشمنی چندین ساله دولت های غربی و دانش آموخته ی آن ها یعنی رژیم صهیونیستی بگذریم به یک بحث علوم اجتماعی خواهیم رسید و آن هم این است که انسان موجودی پویا و اهل پیشرفت است حال اگر همه جوامع به پیشرفتی در یک سطح برسند معنای برتری از بین خواهد رفت از آنجایی که دولت های غربی همین موضوع را دنبال می کنند پس هیچگاه از پیشرفت ایران خوشحال نخواهند شد پس نباید افرادی که به اصطلاح حزب اللهی هستند و خود را به نوعی عامل این انقلاب معرفی می کنند ؛ حرکاتی کنند که انقلاب و بقای آن را در وابستگی به غرب نشان دهند. نمونه های این مسئله ؛ کم هم نیست بلکه با آمار رو به رشدی مواجه است. که می توان به یکی از مهم ترین آن ها یعنی سند تحمیلی آموزشی ۲۰۳۰ اشاره کرد. تربیت تعالی جوانان و افرادی که باید راه انقلاب اسلامی را دنبال و در پیشبرد اهداف آن کوشا باشند باید به دست نسخه ی غربی انجام شود. انقلابی که اسلامی ؛ ایرانی ست ولی طرز اموزش کودکان و نوجوانان و جوانان آن غربی است . تناقض جالبیست ولی کاملا تلخ. افسوس و صد افسوس که مسئولین ومتولیان امور آنچه خود دارند  از بیگانه تمنا می کنند و با چنان عجز و حقارت نوکری اوامر اجانب را می کنند که گویی آنها دایه دلسوزتر از مادرند ؛ برایم جالب است که یعنی انقلاب اسلامی و حوادث انقلابی پس از آن آیا اینقدر کامل نیستند که الگویی برای آموزش به نسل جدید باشد که تعدادی از عاملین همین انقلاب در لباس روحانیت و حزب اللهی دم از سند آموزشی غربی می زنند و این در صورتی است که هر انسان حتی کم سواد (از نظر علمی)هم میداند که زمینه ساز پیشرفت ؛ آموزش والگوی ارائه آن است.

جنگ تحمیلی هشت ساله با تمام سختیها و رنجها و خرابی هایی که به همراه داشت اما خودباوری و خود اتکایی ملت ایران را چند برابر کرد بطوری که در دوران جنگ تحمیلی به دستاوردهای بزرگی در تمامی زمینه اعم از فنی و مهندسی؛ هسته ای ؛ نظامی و تسلیحاتی ؛ موشکی ؛ الکترونیک ؛ بهداشت و درمان و سایر تخصص ها و نیازها دست یافتیم پس از خاتمه جنگ تحمیلی با کوله باری از تجربه خواستیم واراده کردیم تا کشور رابسازیم و جبران عقب ماندگی و خرابی های ناشی از جنگ تحمیلی رادرست کنیم. ناگهان یک جریان دوست نما حاکمیت و مردم و استقلال کشور را خیلی زیرکانه منحرف کرد. وآن ایجاد فرهنگ مصرفگرایی و ترویج اشرافی گری بود. وقتی پشت تریبون نماز جمعه با ژست طلبکارانه و با حالت اخم و عصبانیت گفتند زهد فروشی بس است باید مسئولین نظام در رفاه وامکانات زندگی کنندو از همانجا پروژه پرورش نسلی با ژن خوب و پر ادعا به نام آقازاده کلید خورد.

در ظاهر این حرف خیلی هم عالی به نظر می رسید چرا که در جوامع انسانی و بخصوص در مکتب اسلام تاکید بر رفاه و آسایش انسان است . اما با چه روش و مکانیزم رفاه و امکانات وارد جامعه و زندگی مردم و خادمین ملت شود ؟

معلوم شد که آن حرفها برای توجیه  تجمل و اشرافی گری و خرج کردن از بیت المال برای ایجاد امکانات لوکس و رفاه خودشان بود. سهم خواهی ها شروع شد.

چرا که روز به روز امکانات و توان زندگی کردن از سبد معاش و زندگی مردم کم می شد و یکسری از افراد روز به روز متمول تر ولوکس تر می شدند. دیگر گوی توفیق وکرامت ؛ هیچ خواهان و ارزش و قیمتی نداشت چرا که جبهه اشرافی گری و تجمل گرایی پر از هوادار و خواهانی شد که در مصرف کردن و خرج کردن ازبیت المال از یکدیگر سبقت می گیرند.

این سهم خواهی ها و به دنبال آن ؛ تنها تولید ملی ایران یعنی تولید آقازاده ها همواره برای نظام و انقلابی که برای به ثمر رسیدن آن خون پاک شهدا نثارش شده همواره خطرساز است ؛ شهدایی که حتی امام (ره) هم در وصف این شهدا و خانواده هایشان فرمودند: (( از ۱۵ خرداد تا حالا که آمدیم خون دادیم یعنی شماها خون دادید من که سر جایم نشسته ام ؛ ما باید برای شما کار کنیم و خودمان نباید استفاده کنیم و خاک بر سر افرادی که می خواهند از شما ها استفاده عنوانی کنند.)). مسئولین روز به روز از مردم فاصله شان بیشتر و بیشتر می شد. و امنیت و آسایش و صبوری و بردباری در جامعه و در بین آحاد مردم  روز به روز کمتر و کمتر و تقسیم بندی جدیدی شکل گرفت ؛ خودی ها و غیر خودی ها یا همان نخودی ها.

این شد همان مسئله ریزش ها که سال ها پیش رهبر انقلاب به آن اشاره کرد که در گروه خودی ها این اتفاق خیلی بدتر از غیر خودی ها افتاد. آنها هر کسی را همطراز وهمسنگ خود و قابل همنشینی و هم کلامی با خود نمی دانستند و دیواری قطور و نامرئی بین خود و دیگران ایجاد کرده بودند. دم از انقلاب و ایثار و شهادت و پیرو ولایت و رهبری می زدنداما نگاه و رفتار اشرافی و تجمل گرایی و ثروت اندوزی داشتند. آنچه را که می گفتند زبانی بود و بر اساس حفظ جایگاه وموقعیت های سیاسی و اقتصادی و مصلحتی بود. این گروه و دسته ضربه های خطرناک به نظام و انقلاب می زنند چرا که با رفتار ریا کارانه در پی اغفال جامعه و سود جویی خودشان هستند. که این جریان ها شد یک هنجار در بین افرادی که لباس پیغمبر را پوشانده اند و نتیجه اش شد روحانی که با وجود اینکه لباس طلبگی و ترویج و تبلیغ دین اسلام را بر تن دارد ولی به خواستگاری مدافع حرم از فرزندش جواب منفی میدهد و علتش هم فقط خطر شهادت در صراط مستقیم مدافع حرم است. این تناقض تلخی است ؛ کسی که لباس پیغمبررا بر تن دارد شهادت را خطر میداند و این انزوا و حباب فاصله ای وقتی در بین حزب الهی ها وجود دارد دیگر از افراد عام جامعه انتظاری نمی رود که به مادر شهید مدافع حرم بگویند برای فرزندت چقدر پول گرفتی ؟؟ و این سخن ها و ماجراها برای همان هایی است که اگر نبودند به وقت شام باید به وقت نه تنها تهران بلکه ایران می بود . وقتی فرهنگ لگام گسیخته ی مصرف گرایی و اشرافی گری وتجمل گرایی حاکم شود نتیجه اش می شود به فرزند شهید مدافع حرم که خود مدافع حرم است نه بگویند.

به کجا چنین شتابان

من اگر بنشینم / تو اگر بنشینی / چه کسی بر خیزد /؟

حفظ امنیت و عراضی سرزمین وظیفه ی اصلی مسئولین کشور هاست و این مسئله ربطی به اسلامی و غیر اسلامی بودن کشور ها ندارد و تمام کشور ها در تلاشند تا با تمان قوا و نیرو های علمی خود توانایی حفظ امنیت خود را افزایش و تقویت کنند و ایران اسلامی با پاسداشت خون پاک شهدایش ( چه علمی و چه نظامی ) به دانش های موشکی و پدافند و تکنولوژی های گسترده ای دست یافته است و برای این امر شکری است واجب. ولی اکنون ایران در یک فقر امنیتی در فرهنگ خود به سر می برد که به لطف پذیرش امثال سند های ۲۰۳۰ و فضای مجازی غیر بومی و تلویزیون هایی که مزین به رسانه های خارجی است فرش قرمزی پهن کردیم برای چهارشنبه های سفید و نه به حجاب اسلامی یا به قول غربی ها حجاب اجباری  . شهدای ما خون دادن تا ناموس ایرانی عزتش زیر سوال نرود ولی در این میان عده ای از آقازاده ها مثل فرزند گرامی حاج آقای جدیدالورود به سیستم اصلاحات یعنی حاج آقای نقویان است که با همسر خود فیلمی را ضبط می کند و از حجاب چادر همسرش حرف می زند که من برای همسرم چادر را انتخاب کردم ولی دلیلی ندارد مردم هم حجاب(تاکید بر روی حجاب شد و نه نوع حجاب) را انتخاب کنند و آزادند در انتخاب اینکه که با حجاب باشند یا بی حجاب و من هم از نه به حجاب اجباری حمایت می کنم. حزب اللهی نماهایی که به دلیل اینکه بقای خود را در کشور وابسته به نظام های غربی میدانند غیرت مرد ایرانی و عزت بانوی ایرانی را برای بقای خودشان زیر سوال می برند. این هم تناقض تلخی است فرزند یک روحانی باشید ولی به فرهنگ زینبی نه بگویی و این ناهنجاری را فقط برای مردم می خواهند نه برای خودشان. امثال این جریان ها زیادند نمونه اش فرزند سردار آهنگران که فرزندش همانند فرزند نوح با بدان بنشست و خاندان خود را فراموش کرد و آهنگران به عنوان یک پدر از فرزند آخوند ناخلف خود اعلام برائت کرد. و این ها همه اش یک معامله است ؛ معامله ی بقای حزب الهی نماها در ازای فروش انقلاب اسلامی.

معامله فروش دستاوردهای هسته ایی و موشکی ؛ معامله فروش اعتقادات و باور ها و ارزش ها ی دینی  ؛ معامله فروش وطن . معامله فروش نظام و انقلاب و معامله فروش دین و شرف انسان.

کلا جامعه را بسوی معامله گری و خرید و فروش هدایت کردند.

وقتی امام(ره) با برنامه ریزی و هدف قرب الهی انقلاب کرد پیروز شد و با همان فرهنگ جنگ تحمیلی را مدیریت کرد.

از زمانی که با قدرت تمام و با اشتهای زیاد مصرف گرایی و عافیت طلبی و تجمل گرایی اصل مدگرایی شد و برخی مازراتی و پورشه و بنز و ….. سوار شدند و بخش بزرگی از جامعه در زباله دان های پایتخت جمهوری اسلامی ایران به دنبال روزی خود بودند  ضربه و آسیب پذیری کشور بیشتر شد و هویت افراد گم شد و جایگاه علم با احترام تمام جای خودش را به ثروت اندوزی بخشید و جایی که علم معنایی نداشته باشد پیشرفتی هم معنایی نخواهد داشت.

اما فرزندان پرورش یافته در مکتب ولایت یعنی همان رویش هایی که مقام معظم رهبری اشاره ایی به آن ها کرده بودند ؛ همان ها ؛ خود با اعتقادی راسخ با سعی و تلاش خالصانه برآنند تا نسلی از آنها رشد کند که قدمهای رو به جلو رابا قدرت و افتخار و سربلند بر دارند و معامله گر نباشند تا همه چیز شان را به پول نفروشند و دلار آمریکایی همه چیزشان نباشد.

آن جوانان غیور و غیرتمند و شجاع باور دارند  ملتی که شهادت دارد اسارت و ذلت ندارد.

و برای مستحکم تر کردن این راه و کمک به این جوانان تنها راه پیشرو تقویت آموزش و پرورش به سبک ملی و اسلامی است و ساختن فرهنگی که شهید حججی ها را در میان انبود رسانه های خارجی و ماهواره ها ؛ پرورش داد . فرهنگ و آموزش همانند یک مادر هستند برای یک کشور و وقتی مادر یک خانواده کم سواد یا بی سواد باشد یک نسل بی سواد خواهدشد پس به فریاد این فرهنگ و آموزش برسید تا بیشتر از این درگیر اسلام با طعم حزب اللهی نماها نشویم. انشالله

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *