فرو ۰۵

اینستا چیست؟

                                                                                 مرضیه احمدی / پزشکی ۹۵

مورخان می گویند واژه اینستا از ریشه پارسی هیچستان منشا گرفته که این واژه به مرور زمان و طی ادوار گذشته به اینستا مبدل گشت. حالا اینکه چگونه از هیچستان به اینستا رسیده اند سالیان سال است به عنوان نقطه تاریک و مبهمی در تاریخ زبان و ادبیات فارسی باقی مانده است. گویند که در زمان مادها افراد برطبق تئوری هیچستانیان به چند دسته تقسیم می شدند که تشابه فسیل های باقی مانده از آن دسته ها با پیج داران بزرگ سرزمین اینستا موجبات حیرت همگان شده است. با مطالعه و تحقیق بیش از ۱۴۰۰ ساعت کاری طی ۲۴ ساعت نتایجی حاصل شد که در طبق ریا با اخلاص در اختیارتان می گذاریم باشد که راهگشا باشد و رستگار شویم.

در سرزمین اینستا دیگر پول و منزل مفتی ۱۴۰۰ متری ولنجک و پورشه ۲۰۱۷ و جوانمردی و صداقت و اینجور خزعبلات ارزش نیست . در این وادی حرف اول و آخر را موجودی به نام follower می زند. بانوان این سرزمین برای چشم و هم چشمی گردنبند یاقوت به رخ نمی کشند بلکه با زبانی نیش تر از عقرب از هم می پرسند : چندتا فالوور داری ؟ یا بیا تگت کنم شاید دونفر هم آمدند تو را فالو کردند،آدم برود زیر تریلی ۱۸ چرخ ، پنچری قطار را بگیرد فالوورهایش از جاریش کمتر نباشد.مزیت این زنان قانع و بساز آن است که آنقدر سرگرم جمع آوری فالوور و رقابت با جاری شان هستند که از قوت غالب تنها بسته اینترنت ۱۳۰۰۰۰ ریالی با احتساب مالیات ۱۴۶۰۰ تومانی اپراتور همیشه همراه ایرانسل بهره مند هستند.این بانوان فهیمه فخیمه عاقبت درپی جمع آوری فالوور جان به جان آفرین می سپارند انشا ا…  .

گویند از فسیل های یافت شده از جلسه خواستگاری این بانوان مردانی رشید قامت گوژپشت پیکری یافت شده که در پاسخ به سوال پدر عروس مبنی بر چه در چنته داری تو ای پور یل ؟ رستم طور درحالی که چشمان ورقلمبیده شان افق را سوراخ می کند با افتخار می گوید follow by tatalloo

دسته دیگر این گونه های ناشناخته انسانی عزیزان از دست رفته ای هستند که در قسمتی که خود را به ایهاالناس معرفی می کنند تحت عنوان bio می نگارند یک دی ماهی خاص. برادرم ! خواهرم ! قابل توجه ات که هرماه ، ۳۰روز دارد و هرروز ۲۴ ساعت که چنانچه هرساعت ۶۰ دقیقه باشد و در هر دقیقه یک نوزاد به جهان هستی قدم رنجه کند ماهانه در طی یک سال ۴۳۲۰۰ دی ماهی خاص وجود دارد یعنی ۴۳۲۰۰ نفر شبیه شما خاصصصص.

دسته دیگر بیو نویسان شامل افرادی هستند که قید نموده اند fitness ویژگی های ظاهری فسیل این افراد نشان می دهد اغلب آنان از اضافه وزنی بحرانی ، گوژپشتی نتردامی،پایی قلم شده پرانتزی رنج می برند. توصیه اکید بنده به دفتر چاپ ونشر دیکشنری longman و oxford این است که جهت حفظ آبروی خودشان سریعا جهت تغییر معنی fitness اقدام به عمل آورند ،،، ومن الله توفیق.

دسته دیگر از آثار هیچستانیان یافت شده گروهی هستند که کارشان این است که به شما یادآوری کنند دنیا دار مکافات است . این افراد به ضرب المثل از هر دست بدی از همان دست پس می گیری علاقه شایانی داشته و اهم همت خود را در جهت احقاق عملی این بخش از زبان و فرهنگ فارسی با جمله فالو=فالو  لایک=لایک  و کامنت=کامنت  گماشته اند. اگر به دنبال افزایش لایک ها و فالوورهای خود هستید این افراد قابل اعتمادترین ها هستند.

در نمونه ای از فسیل های گانگلیونی با نام این مکان مجهز به دوربین مداربسته می باشد یافت شده این افراد که از کمبود امکانات جهت بهره مندی از جمله مذکور رنج می برند با جمله تهدید آمیز و دلهره آور مجهز به آنفالویاب گربه را همان دم حجله می کشند.در فسیل افرادی که در صفحه خود نگاشته اند always happy آثار از مصرف لیتیوم مابین دندان هایشان مشاهده شده است.

و اما طی تحقیقات به فسیلی دست یافتیم که نمونه زنده و منقرض نشده آن همیشه مقابل چشمان من و خانواده ام بوده است.این گونه شگفتی آور در چنان حجمی از تنبلی به لطف خداوند برخوردارند که گاهی مشاهده شده تنبلی شان می آید نفس بکشند که با عجز و لابه اعضای خانواده کمر همت بسته و به حیات انگل وار خود ادامه می دهند. افراد مشابه برادر باهمت بنده همان هایی هستند که شعار یا راهی خواهم یافت یا راهی خواهم ساخت سر داده و تن آخوندی بنده خدا را در ساختمان وزارت راه و شهرسازی به ویبره می اندازند . باشد خداوند به راه راست هدایتشان کند.

و اما یک توصیه خواهرانه به همه گونه های محترمی که فکر می کنند و خیال باطل این را در سر دارند کدبانو بودن همسر آینده شان را می توانند از روی استوری هایی با هشتگ الی پز ، مریم پز و ساناز پز پیدا کنند، برادرم ما خودمان این کاره ایم و مکرو مکرالله والله خیرالماکرین…

و اما به خطرناک ترین نوع از فسیل ها می پردازیم عزیزان از دست رفته ای که به مصیبت خود شاخ داف/پاف پنداری مزمن دچاراند.این بیماری ناشناخته که شیوع آن در عصر کنونی نیز به صورت نمایی نه حتی هندسی در حال پیشروی است و قربانیان زیادی تاکنون گرفته است که وصف حال آن عزیزان از دست رفته خارج از توصیف و مناسب محدوده سنی مخاطبان این مجله نمی باشد. از خدای متعال شفای عاجل را برای از دست رفتگان خواستاریم.

فسیل یافت شده از الکی خوش ها حاکی از وجود سندرمی در این افراد است که قصد دارند شما را هم مانند خودشان به مصرف ماده لیتیوم ضدافسردگی دچار کنند از فالو کردن این صفحات جدا خودداری فرمایید.

و اما آخرین دستاوردها حاکی از پیدا شدن فسیل مادر این افراد است که فسیل بچه همسایه را به چماقی مبدل کرده که برسر ما بیچارگان بکوبند تا از آن ها یاد بگیریم. خداوند انشاا… این فسیل ها را حفظ کند و به دلشان وحی کند : کتاب بخوانیم که چه ؟ بچه همسایه این همه درس خواند آخر که چه ؟ اصلا شور و شعفی که موقع حمله به پیج مسی به آدم دست می دهد با چه چیز و کدام کتاب عوض شدنی است؟!

نتیجه گیری نهایی : فالوورهای شما به منزله حواریون و پیروانتان نیستند و نه شما و نه آنها با یک دبل کلیک بر صفحه دینی بر گردن هم ندارید طرفداران اصلی شما در منزل در کنارتان هستند آنهایی که به جای ساختن دنیای حقیقی شان با سیر در فضای مجازی زندگی شان را بی طعم حضور خودتان می کنید. آنهایی که دلخوشی شان شنیدن صدای تبریک تولدشان است نه استوری با تگ پیجشان و کامنتی با منشن hbd آنها بی توقع فالو می کنند همراهتان می آیند لایک می کنند و دوستتان دارند و همیشه در خاطرشان شما را منشن کرده و در قلبتان تگتان می کنند .

حرف بی ربط : خدا را چه دیدی شاید بعدها فسیلی یافت شد از افرادی که اهل عمل گرام بودند نه فقط حرف گرام.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *