بهم ۱۷

این مطلب افسانه نیست!

خاطره ای کوتاه و خواندنی از شهید سرلشگر خلبان عباس بابایی معاون عملیات نهاجا

این مطلب افسانه نیست!

10

جریانی خزنده و خاموش سالهاست در کشورمان تلاش می کند در افکار ملت جا بیندازد که دوران شهدا سپری شده و زمانه عوض شده است و اقتضائات دهه هشتاد و نود با سالهای دهه شصت بسیار فرق می کند و در پشت این سخنان فریبنده مقاصد سیاسی اجتماعی خاص خود را پیش ببرد . غافل از انکه شهدا برای تمامی تاریخ درس آزادگی دادند و به مردم اموختند همیشه می توان صاف وخالص زندگی کرد . شهید عباس بابایی از شهدای شاخص ارتش جمهوری اسلامی ایران که به حق ناشناخته و مظلوم هست سیره ای سراسر خلوص و پاکی داشت .

در کتاب ارزشمند پرواز تا بی نهایت می خوانیم :

از زمان دانشجویی نوع لباس پوشیدن عباس، که همیشه ساده و بی پیرایه بود، برای من شگفتی داشت و همواره در جست و جوی پاسخی مناسب برای آن بودم.

روزی به همراه عباس در جلو گردان پروازی قدم میزدیم. پس از صحبتهای زیادی که داشتیم در مورد فلسفه پوشیدن لباس ساده و بی پیرایه اش از او سوال کردم. او در حالی که صمیمانه دستش را روی شانه ام گذاشته بود گفت:

-هیچ دلم نمی خواست راجع به این قضیه صحبت کنم؛ ولی چون اصرار داری تا بدانی؛ برایت می گویم.

پس از مکثی کوتاه گفت:

-انسان باید غرور و منیتهای خود را از میان بردارد و نفسش را تنبیه کند واز هر چیزی که او را به رفاه و آسایش مضر می کشاند و عادت می دهد پرهیز کند، تا نفس او تزکیه و پاک شود.

ما نباید فراموش کنیم که هر چه در این دنیا به انسان سخت بگذرد در آن دنیا راحت تر است. دیگر اینکه تزکیه و سرکوبی هوای نفس موجب خواهد شد تا انسان برای کارهای سخت تر و بالاتر آمادگی پیدا کند.

روحش شاد و راهش پررهرو باد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *