بهم ۲۱

تذکره المقامات فی احوالات رجال عصر اعتدال(۵)

اندر احوالات شیخنا و مولانا میرزا عباس آخوند الدوله رضی ا… عنه

میرزا کاتب فضول باشی

**

آن دولتمرد کارگزارانی! آن درس خوانده بریتانیایی! آن از اول انقلاب مسئول! آن در دوران احمدی نژاد مشلول!

آن مخالف هر چی مسکن مهر! آن طرفدار داد و بیداد و دشمن هر چی خبرنگار! آن فراری از هر چه جلسه رای اعتماد! مولانا و شیخنا میرزا عباس خان آخوند الدوله نقل است در سنه ۱۳۳۶ هجریه قمریه در بلاد نجف چشم به جهان هستی گشود.

نقل است بعد طی تحصیلات و فی مافیه و مقدمات و سطح و قم و تهران و ارشد دانشگاه طهران در رشته راه و ساختمان بارو بندیل بست و به کشور دوست وبرادر انگلستان خبیث! بشد تا پی اچ دی خود را در کالج رویال هالووی لندن در رشته اقتصاد سیاسیه! طی بنماید و خلاصه بگذراند و سه سوته که برگشت حکم هیات علمی دانشگاه تهران برایش صادر شد و حالش را ببرد در دانشکده مطالعات جهان!

القصه میرزا عباس خان ما باجناق میرزا علی اکبر خان ناطق نوری و میرزا هاشم رسولی محلاتی!! نیز بوده و در دوران صدرات علی اکبر خان بر وزارت کشوریه نیز لطف باجناق عزیز شامل حالش بشد و برخلاف تمامی افسانه ها که می فرمایند باجناق فامیل نمیشه و این داستان ها  شد!! خیلی هم شد برای میرزا عباس ما و نامبرده  ۴ سالی بر کرسی مع سیاسی وزارت کشوریه یا هماهن داخله خودمان جلوس بنمود شیرین…..

نقل است در روز اخذ رای اعتماد از مجلس از دولت شیخ حسن روحانیه نطق قرایی بنمود در مدح مسکن مهر دولت قبل و چون خرش از پل گذشت و رای بگرفت از نمایندگان ساده دل زد زیر میز بازی و گفتا مزخرف تر از طرح مسکن مهر ندیدم در همه عمر خویش.. جمعی مدهوش شدند و بیافتادند از این سخن!!!

آورده اند میرزا عباس در یکی از جلسات هیات دولت که فی الحال وزرا ء در  حیاط نهاد ریاست جمهوریه سرریز می شوند یه هویی و جماعت خبرنگار بدورشان حلقه زده و گرم سوال و گپ و گفت می شوند خبرنگاری خانم از رسانه ای داخلی به نامه باشگاه خبرنگاران جوانیه از میرزا بپرسید داستان هواپیمای مرجوعی کلمبیایی چیست که بخریده اید؟

به ناگه آتش خشم میرزا بر سر نگون بخت سر ریز بشدا و جوانک را کلی لیچار بار کرده و میکروفونش را پرت کرد  و قاط زد اساسی!! و گفتا شما که از خبرنگاری سر در نمی آورید ببرید بابا!!

گفته اند که در جریان بازدیدش از فرودگاه بین الملی امام رحمه الله نیز شهروندی نگون بخت سوالی پرسید که چرا پارکینگ های این فرودگا بسیار گران است که مجدد میرزا عباس قاط زد! و دری و وری نثار بدبخت نمود!

در تواریخ نیز نقل بکرده اند که تا مدتها خبرنگاران از وی فراری بوده و میکروفون ها را پنهان می کردند!!

نقل کرده اند  در سنه ۱۳۸۸ و فتنه سبز میرزا میر حسین موسوی نیز وی از مشاوران ارشد وی و از روسای ستاد وی بود و…..

گفته اند دو بار نیز میرزا از چنگ استیضاح مجلس بگریخت و رای محدد آورد..

چون از دنیا برفت هنوز روحش علیه مسکن مهر سخن می گفت و خبرنگاران از دست روحش نیز در امان نبودند خدایش رحمت کناد!!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *