بهم ۱۸

جرم سرداران علم و حرم و قلم چیست؟

تکه‌پرانی وزیربهداشت روحانی به مدافعان‌حرم و ائمه‌جمعه:

جرم سرداران علم و حرم و قلم چیست؟

21

«برخی افراد هستند که وقتی این تریبون لعنتی به دستشان می افتد هر چه دلشان بخواهد می گویند» این جمله را چندی قبل قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت گفته بود، اما به نظر می رسد بیماری «تریبون لعنتی» پزشکِ دولت یازدهم را هم مبتلا کرده است، تا جایی که هاشمی هرچه «دلش می خواهد» می گوید؛ از خط نشان کشیدن برای ائمه جمعه تا توهین به مدافعان حرم!

ـدکتر سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی یکی از وزرای دولت یازدهم بود که با رای بالای مجلس بر کرسی وزارت بهداشت تکیه زد. شخصیتی که در اوایل مسیر، کم حاشیه و پرکار ترین وزیر کابینه روحانی به حساب می آمد. همین عملکرد او بود که رسانه های اصلاح‌طلب را به فکر فرو برد که نکند هاشمی قصد رقابت با روحانی را دارد!.

ـبهمن سال ۹۳ بود که روزنامه آرمان در یادداشتی به قاضی زاده هاشمی هشدار داد که یک وقت پایش را از گلیمش دراز تر نکند. این روزنامه در این باره نوشته بود: «قاضی‌زاده هاشمی می‌خواهد رئیس‌جمهور شود؛ تکذیب شود یا نشود اما برخی مراودات و روشهای خبری شدن برخی اقدامات وی این شائبه را در ذهن متبادر می‌کند که نکند هدفی بالاتر از وظایف وزارتی مدنظر دارد. چه آن زمان که موضع سیاسی خود را در ابهام قرار می‌دهد، چه زمانی که می‌داند برای بهتر دیده شدن چه باید کرد و به کجا باید رفت»!

پس از این مقطع بود که قاضی زاده هاشمی که عملا حوزه وزارت خانه‌اش دور از موضوعات سیاسی است، با سرعت بیشتری وارد عرصه های سیاسی شد تا جایی که در پرونده فیش های نجومی به عنوان یکی از حامیان «صاحبان حقوق های نجومی» به میدان آمد، همچنین در بازدیدش از بیمارستانی در کرج مدعی شد که در دولت گذشته مردم «کف زمین» زایمان می کردند.

 اوائل هفته اخیر بود که هاشمی در اظهاراتی  جالب توجه و در عین حال عجیب  به سیاق روش رسمی  دولت یازدهم  در مواجهه با انتقادات، بر منتقدین  حمله  ور شد  و کسانی را که به انتشار و  اطلاع رسانی خطرات ویرانگر روغن پالم  می پردازند به سیاسی کاری در امر سلامت مردم متهم کرد! و آنها را به پایبندی به اصول اخلاقی و دینی در رابطه با سلامت مردم دعوت کرد.

وی با اشاره به برخی شایعات! درباره واردات روغن پالم، گفت: «این درست نیست که با سلامت مردم سیاسی برخورد شود و از آنهایی که قدرت برای آنها مهم‌تر از دین است، درخواست می‌کنم که حداقل پای خود را از سلامت مردم بیرون بکشند.خدا شاهد است که شمر، هم نماز می خواند و هم قرآن را از حفظ بود اما قدرت چیزی است که باعث شد نادرشاه چشم فرزند خود را درآورد. حیا کنید. من تعجب می کنم که چرا قوه قضاییه با این افراد که دروغ  پراکنی می کنند، برخورد نمی کند و چرا وارد عمل نمی شود».

اما کار وزیر بهداشت دولت روحانی که ظاهرا انتقاداتش درباره ناسالم‌بودن روغن پالم باعث دلخوری رئیس جمهور شده  به جایی رسیده است که امروز در جمع روانپزشکان، سعی کرد با حمله به هر آنکس که دستش رسید از ائمه جمعه گرفته تا سرداران حرم و قلم و علم، خبط خود را جبران کرده و از رئیس خود دلجویی نماید.

 سید حسن قاضی زاده هاشمی در سی و سومین کنگره انجمن علمی روانپزشکی ایران گفت: «خودشیفتگی مسئولان کار دست مردم می‌دهد در کشور ما هر کسی اظهار نظری دارد مثلاً‌ یکی سردار علم بوده، نوحه می‌خواند و رئیس‌جمهور و مسئولان را زیر سؤال می‌برد دیگری می‌شود سردار حرم و در همه حوزه‌ها اظهار نظر می‌کند؛ یکی نیز سردار قلم بوده و در همه حوزه‌ها حرفی دارد».

 عبارات سردار علم و قلم و حرم گزاره هایی مجهول و بدون مصداق در ادبیات سیاسی کشور نیست. سالهاست که سردار قلم مصداق عینی در جامعه دارد و سردار حرم نیز بر کسی مخفی نیست که به چه اشخاصی اطلاق می شود. معلوم نیست چرا هاشمی سرداران جان برکف حرم را که هزاران کیلومتر آن طرف‌تر برای امنیت ایران و ایرانی می‌جنگند را نشانه گرفته است. مدافعان حرم باید مواظب باشند از روبرو تیر تکفیر را نخورند و از پشت خنجر دوستان را.

 هاشمی در این نشست به این جملات بسنده نکرد و ائمه جمعه را نیز هدف حمله خود قرار داد و اظهار داشت:«امیدوارم سیاست‌گذاران، دولت، مجلس، خطبا، ائمه جمعه و هر کسی که در کشور تریبونی دارد زحمات شما روانپزشکان را زیاد نکند و اعصاب مردم را تحت تأثیر قرار ندهد،‌ تهمت نزنند، اضطراب را تحمیل نکنند و اگر آبی برای شما  نمی آورند کوزه را هم نشکنند تا شاهد کاهش اختلالات روانپزشکی باشیم».

حال باید از آقای وزیر پرسید که چه کسانی با سلامتی مردم برخورد سیاسی دارند و  امنیت جانی و سلامت مردم را نشانه رفته اند؟ کسانی که خطرات رویکرد غیر شفاف دولت در این مسئله را گوشزد میکنند یا اشخاصی که اساسا مصرف پالم را برای سلامتی خوب میدانند؟ آیا انتشار مباحث مربوط به روغن پالم  که خطر آن  مورد تایید تمامی کارشناسان امر سلامت و جامعه پزشکی کشور است  سیاسی کاری محسوب می شود؟  و  همین افشاگری ها یا به قول شما شایعات! نبوده است که میزان واردات این محصول مضر را به گفته خودتان  از ۷۵۰ هزار تن به مقدار کنونی رسانده است؟

علاوه بر این مگر منتقدان، دلسوزان و ائمه جمعه چه مواردی را تاکنون مطرح کرده اند؟ غیر از این است که بارها از بدعهدی امریکایی ها در برجام سخن گفتند و دولت هیچ توجهی به هشدار ها نداشت و امروز مشخص شده است که برجام هیج دستاوردی ندارد؟ چه کسی خلاف واقع گفت و منتقدان را به کاسبی تحریم متهم کرد؟

به نظر می رسد اعضای دولت یازدهم دشمن را اشتباه گرفته اند. اضطراب را کسی برجامعه تحمیل می کند که نیروی دفاعی کشور را تحقیر می کند و تمام دستاورد های هسته ای کشور را نابود می کند. کسی که عنوان می کند سایه جنگ بر سر کشور است!شاید بهتر باشد وزیر بهداشت دولت یازدهم واقعا دغدغه سلامت روحی جامعه را داشته باشد و بیشتر از قبل بر اظهار نظر های خود توجه کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *