دی ۲۱

«حمایت از کالای ایرانی»، شعاری است که عمل می خواهد!

دکتر سمیراخطیب زاده

حمایت از کالای ایرانی» موضوعی که از مدت ها پیش از آن که به عنوان شعار سال ۱۳۹۷ انتخاب شود، به عناوین مختلف و در دیدارهای مقام معظم رهبری از سوی ایشان مورد تاکید قرار می گرفت، همانجایی که بارها صحبت از «اقتصاد مقاومتی» میشد.صحبت از اقتصاد مقاومتی بدون مصرف و حمایت از کالای ایرانی زنجیره ای باطل است.

در این چند سال عده ای را می شناسم که زودتر از دیگران جوهر کلام ولایت را فهمیدند و از همان سالی که صحبت اقتصاد مقاومتی به میان آمدبه شعار «حمایت از کالای ایرانی» در عمل لبیک گفتند.خودتان قضاوت کنید خرید کالا و مایحتاج ایرانی از لباس و پوشاک گرفته تا وسایل و تجهیزات خانه آن هم در شرایط کنونی کشور که بازارها و مغازه ها پر از اجناس چینی و یا خارجی است، حقیقتا کار آسانی نیست!

اما مخاطب اصلی این یادداشت کسانی هستند که تاکنون به دلایل و بهانه های گوناگون از خرید جنس ایرانی طفره رفته اند، آیا وقت آن نرسیده است که برای پیشرفت و خودکفایی کشور عزیزمان کمی از شعار بگذریم و در عمل هم هزینه هایی بپردازیم. براستی چرخیدن چرخ کارخانه های داخلی و لبخند رضایت کارگر ایرانی را با چه چیزی میتوان معاوضه کرد؟! در این میان مسلمانانی هستند که هر چند ایرانی نبوده اند اما گوی سبقت را در پیروی از سخنان رهبرمان از ما ربوده اند.

به عنوان مثال فاطمه اتسکوهوشینو شهروند ژاپنی است که بعد از تشرف به دین اسلام و ازدواج، ۵ سال است  که در ایران ساکن شده وی علاوه بر وسایل خانگی ایرانی که دارد می گوید اهل تجمل و وسایل غیر ضروری خریدن نیست و حتی حاضر شده تلفن همراه قدیمی ترش را که هنوز خوب کار می کرده با آخرین مدل تلفن همراه یک شرکت ایرانی جایگزین کند تا کمک بیشتری به تلفن های همراه ایرانی کرده باشد. جالب اینجاست که وسایل زندگی این بانوی ژاپنی ساکن ایران، تماما ایرانی است.

نمونه هایی از این دست نشان میدهند که عملی نمودن مطالبات رهبری از یک سو و نجات کشور عزیزمان از مشکلات اقتصادی راه پیچیده و طولانی ای نیست، فقط یک چیز لازم دارد، آن هم اراده من و شما.

پس بسم الله…

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *