«داعش» تمام کننده مأموریت القاعده

تیر ۱۰

«داعش» تمام کننده مأموریت القاعده

«داعش» تمام کننده مأموریت القاعده

محمد حسین جعفریان

Untitled-2DFNZF

سالها پیش وقتی «اسامه بن لادن» رهبر معدوم «القاعده» با جمع‌آوری و آموزش انبوهی از اعراب افراطی که بعدها به «عرب‌های افغان» معروف شدند، در جبهه و همراه با مجموعه طالبان، علیه «احمدشاه مسعود» می‌جنگید، چهره‌های فرهیخته و فهمیده‌تر در رسانه‌های عربی این سؤالات اساسی را مطرح می‌کردند که چرا او با انبوه چریک‌ها و امکانات وسیع نظامی‌اش به افغانستان رفته است؟ در حالی که هر روز در غزه و در کرانه باختری، همزبانان، همنژادها و همدینان او به دست صهیونیست‌ها به فجیع‌ترین شکل ممکن کشته می‌شوند و در حالی که مهم‌ترین مشکل جهان اسلام اشغال فلسطین به دست کفار صهیونیست است، چطور بن لادن تمام اهتمام خود را برای جنگ با احمدشاه مسعود گذاشته و در دامنه‌های هندوکش سرگرم نبرد با برادران مسلمان خویش است؟

تحقیقی کوتاه در پرونده عملیات‌های منتسب به القاعده و گروه‌های وابسته به آن نشان می‌دهد، آن‌ها در تمام جهان از «جزیره بالی» و «بمبی» گرفته تا «ولگوگراد» و گرجستان و بوسنی و کوزوو و کنیا و تانزانیا و حتی پاریس و لندن عملیات کردند، اما هیچ عملیاتی در سرزمین‌های اشغالی نداشتند و خفت بارتر از آن، در هیچ کجای جهان کوچک‌ترین تعدی و حمله‌ای علیه صهیونیست‌ها و منافع آنان نداشتند. حالا بدتر از القاعده، گروهک تروریستی داعش است که علنی‌تر از آن ها به اسم اسلام و اما برای نبرد با مسلمین به میدان آمده است.

اکنون حمایت رژیم صهیونیستی از گروه‌های تکفیری در سوریه و عراق، دیگر یک راز به شمار نمی‌رود. حالا و پس از بالا گرفتن عملیات‌های تروریستی در پاریس، یک بار دیگر این رسوایی علنی شده و «موشه یعلون» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به شهرک نشینان اطمینان داده است خطری آنان را تهدید نمی‌کند. این عبارات در عین روشنگری بسیار تأسفبار است و نشان می‌دهد صهیونیست‌ها از جانیان و جاهلان داعش نه تنها برای مبارزه با اسد و کشتار مردم سوریه که برای مبارزه مستقیم علیه فلسطینیان و حماس نیز بهره می‌برند. با وجود این اعترافات تکان دهنده، معلوم نیست جاهلان نگون بختی که با شعار جهاد و مبارزه با کفر از برخی مناطق نظیر پاکستان و جمهوری‌های آسیای مرکزی و غیره هنوز تحت تأثیر القائات این جنایتکاران به آن‌ها می‌پیوندند، هرگز اخبار جهان را نمی‌شنوند؟ هر چند با علنی شدن این موارد تنها اجیرشدگان ممکن است با داعش بمانند اما به نظر می‌رسد، هنوز برای روشنگری جوامع اسلامی نیاز به فعالیت‌های فرهنگی- تبلیغی بیشتر در جهت افشای ماهیت حقیقی این آدمکشان باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *