شهر ۲۷

قدر رهبری را بدانید / گفتگو با جانباز مدافع حرم

مصاحبه: فرید نجد صفاتی _ صدرا طاهری ملکی _ سید مسعود قمری

 

۱- با سلام، لطف کنید ابتدا خودتان را معرفی کنید،متولد چه سالی هستید،اهل کدام شهر هستید؟

بسم الله الرحمن الرحیم،احمد حاج قاسمی هستم،متولد ۱۳۴۵،اهل شهرستان بستام

۲- چندمین باریبود که اعزام می شدید ؟

برای سوریه اولین بار بود ولی قبلا در هشت سال دفاع مقدس توفیق حضور داشتم و حدود ۴۰-۵۰ ماه در مناطق و عملیات های مختلف بودم.

۳- مشغول چه کار و حرفه ای هستید؟

شغلم آزاد است و در کارخانه ذوب آهن شاهرود مشغول کار هستم و پیمانکار هستم.

۴- چه چیزی باعث شد که به جبهه مقاومت جهت جهاد بروید؟

احساس وظیفه و تکلیف ، همانطور که در دفاع مقدس واجب بود ، شاید اینجا واجب تر باشد ، فرمان آقاست و اگر امروز ما به دنبال داعشی ها نرویم آنها می آیند سراغ مملکت ما پس واجب است که نگذاریم حتی پایشان به مملکت ما باز بشود ، این است که برخود لازم دانستم و خدا توفیق داد و قسمت شد که رفتیم.

چه ارتباطی بین جنگ در جبهه مقاومت با جنگ هشت سال دفاع مقدس دیدید؟

این جنگ واقعا جنگ کفر است همانطور که همه می دانند ۱۱ تن از امامان ما را کسانی به شهادت رساندند که همه اهل نماز و جهاد و اهل دین بودند و این ها از همان نسل هستند، سر می برند ، مثل آنها جنگ می کنند ، سنت شان همان سنت و همان قوم هستند و در حق حضرت زهرا و حضرت علی ظلم کردند الان هم در حق ائمه دین اسلام ظلم می کنند و هیچ بویی از اسلام نبردند و با اسم اسلام دارند ریشه به اسلام می زنند و کمر به نابودی اسلام بسته اند و از نیروهای اسرائیل هستند و زمانی که مجروح شوند در اسرائیل مداوا و درمان می شوند اینها اگر واقعا مسلمان باشند با یهود چه کار دارند و این است این جنگ واجب تر از جنگ هشت سال دفاع مقدس است حالا آن یک نفر بعثی احمقی به نام صدام بود اما این ها همدستشان کشورهای مختلف اروپایی و اسرائیل و آمریکا هستند و دست به دست هم دادند اسلام را نابود کنند ولی به توفیق الهی و عنایت امام زمان یک اتحادی میان مسلمانان شیعه و سنی به وجود آمده ، در کنار هم در آنجا دست به دست داده اند و از اسلام دفاع می کنند. جنگ بین اسلام و کفر است و بحث بین سوریه و ایران و آب و خاک نیست.

۵- شما هم در هشت سال دفاع مقدس نسل جوان و رزمنده را دیده اید و هم در جبهه مقاومت،نظرتان درباره جوانان نسل امروز چیست؟

ما در گردانی که بودیم فقط چند نفر به تعداد کمی پیشکسوت بودیم و بقیه از نسل امروز بودند از ۲۰۰ نفر ما ۳۰-۴۰ نفر پیشکسوت بودیم و در کنار اینها حضور داشتیم و کمک شان میکردیم و همه اینها جوانان شیردل،پاک،رزمنده و شجاع بودند و هیچ کمبودی نسبت به نسل آن موقع نداشتند و خیلی بهتر از زمان جنگ می جنگیدند و شجاعت و ایمان داشتند و من به حال این جوان ها قبطه می خوردم و با خود می گفتم کاش در این زمان جوان بودم و بیشتر درک می کردم و با شعور بیشتری به میدان می آمدم.

۶- آینده جنگ را چگونه پیش بینی می کنید،چرا که امام می فرمایند:«راه قدس از کربلا می گذرد» آیا قدس برای ما امت مسلمان خواهد بود و ما پیروز این نبرد هستیم؟

بله،همانطور که می بینید امروز جوانان شیعه عراق و جوانان سنی عراق و بسیجیان عراق حشد الشعبی در کنار ما هستند و ما به نوعی عراق را فتح کردیم و انشاالله با عنایت پنج تن فلسطین هم فتح خواهد شد با گذشت از سوریه همانطور که بچه های فلسطینی در کنار ما بودند فلسطین راهم فتح خواهیم کرد و انشاالله بتوانیم پرچم اسلام را بدهیم به دست امام زمان توسط نائب بر حقش حضرت آقا سید علی خامنه ای.

۷- اگر خاطره ای از نحوه مجروحیت خودتان یا شهدای هم رزمتان دارید برایمان تعریف کنید؟

خدا را شکر ما که آنجا بودیم شهیدی ندادیم و خدا را شکر انقدر بزدل و ترسو شده اند و نفس های آخرشان را می کشند و فرار می کنند و بنده در اثر تک کردشان از فاصله ۳۰ کیلومتری با توپ ۲۳ مجروح شدم.

۸- راجب نحوه رسیدگی رزمنده های بهداری به مجروحین و خودتان کمی برایمان تعریف کنید و آیا از خدمات رسانی بهداری راضی بودید؟

بالاخره جنگ است و منطقه ای که من مجروح شده بودم جاده نداشت و باید با بی ام بی مرا به پست امداد اول انتقال می دادند که حدود ۴ ساعت منتظر ماندیم تا به پست امداد اول منتقل شویم و بعد از آن ۴ ساعتی تا پست امدادی شهر حلف فاصله بود و ۶ ساعتی معتل شدیم ولی دستشان درد نکند بالاخره جنگ است و ما شرایطرا درک میکنیم و از همه آنها تشکر می کنیم.

۹- در آخر حرفی و یا نکته ای برای نسل جوان امروزی دارید می شنویم؟

انشاالله قسمت بشود آنهایی که می گیند گه چرا در سوریه می جنگیم نه برای جنگ،برای بازدید بروند و تماشا کنند که ببینند چه مملکتی شده است و قدر رهبری را بدانند خداوند از عمر ما کم کند و به عمر آقا اضافه کند که اگر نباشند وضعیت ما بدتر از سوریه خواهد شد،مملکتی شده است که پدر با پسر می جنگد، شهرها همه ویران و اگر قدر این خون ها ندانند واقعا خیانت کرده اند.امنیتی که امروز درس می خوانید و زندگی می کنید حاصل خون شهداست وگرنه داعش امروز در تهران بمب گذاری می کرد یا نمی گذاشت به این راحتی زندگی کنید و همه این امنیت ثمره خون شهدایی است که مظلومانه می روند و جان می دهند و شهید می شوند.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *