قصه چیز دیگری است!

تیر ۱۲

قصه چیز دیگری است!

 

کنکاشی در رویای وارونه رسانه های غرب برای جوان ایرانی!

قصه چیز دیگری است!

به قلم سردبیر

arman18-174

جامعه جوان ایران معاصر چگونه وضعیتی از لحظ منش و روش در حال حاضر دارد؟

تمایل جوانان ما در علائق و دلبستگی های جوانانه چگونه است؟

به طور شفاف سبک زندگی جوان امروز ایرانی چگونه است و اساسا تا چه میزان با معیارهای یک جامعه انقلابی اسلامی منطبق است؟

برای دست یابی به پرسش های سوالات فوق بستگی دارد به کدام منبع از رسانه های مراجعه کنیم و بدون شک رسانه های غربی که امروز امپراطوری خبری و فرهنگی خود را بر جهان گسترانیده اند پاسخ های جالبی برای این پرسش ها به جهانیان ارائه می دهند و همگی در حال پمپاژ یک انگاره خاص با ابزارها و روش های گوناگون اند.

**

پایگاه خبری واشنگتن فری بیکن در گزارشی سراسر سیاه و تیره از ایران مدعی شده است : اکثریت جوان‌های ایرانی شراب‌خوار شده و در پارتی‌های مختلط شبانه مشغول سکس، رقص و عیش خود هستند و بنابراین اکثر مردم ایران «غربی» شده‌اند و تصویر دینی جامعه ایران در حال از بین رفتن است….

روزنامه گاردین  چاپ لندن در گزارشی مدعی شده است : روابط دختران و پسران در ایران بسیار گسترده و خاص است و دوستی های این چینی بسیار رایج شده است .

پایگاه اینترنتی دیلی‌میل انگلیس طی گزارشی نوشته است :  که ظاهر اسلامی “متعصب” در جامعه ایران تحت تأثیر تبدیل شدن جوانان لیبرال به اکثریت، آهسته آهسته در حال از بین رفتن است!!

مجله ‌ اکونومیست در مقاله ای  با عنوان “انقلاب تمام شد”، استدلال کرده بود که جامعه‌ ایران در حال دور شدن از فضای دینی و انقلابی است!

هفته‌نامهٔ آمریکایی تایم  در شماره نوامبر ۲۰۱۵ خود در گزارشی تحت عنوان «ایران ۲۰۲۵: چگونه دهه‌ آینده تغییر را ایجاد خواهد کرد؟» مانند رویه‌ همیشگی سایر رسانه های غرب، تلاش کرد تا «آرزوها» و «رؤیاهای» خود از ایران را به خورد مخاطبان دهد. مهم‌ترین مسئله‌ای که تایم تلاش می‌کند تا به آن دست یابد، این است که روزی روزگاری فرا می‌رسد که ایران دیگر کشوری «دینی و انقلابی» نباشد. تایم این گزاره را از قول یک «جوان ایرانی» که نه اسمش و نه هویتش معلوم است، بیان می‌کند. آن‌جا که از او می‌پرسد: ایرانیان دوست دارند ایران ۱۰- ۱۵ سال بعد چگونه باشد؟ و او جواب می‌دهد که «آن‌ها دوست دارند ایدئولوژیک نباشند».

 

به فهرست فوق می توان دهها مورد دیگر را علاوه کرد به خصوص از رسانه های فارسی زبان جیره خوار دستگاههای امنیتی غربی مانند بی بی سی فارسی ، من و تو ، صدای آمریکا و ……

**

براستی این دست رسانه ها که مدعی کار حرفه ای خبری نیز هستند و خود را خدای بلامنازع فعالیت رسانه ای می دانند ،چرا  تصاویر دیگری از جامعه جوان ایرانی را نمی بینند یا نمی خواهند ببینند؟

**

چرا این رسانه های مدعی رزمایش بزرگ پیاده وری اربعین حسینی که هر ساله با حضور جمعیتی بالغ بر ۲۵ میلیون عاشق و دلداده به عنوان بزرگترین تجمع انسانی در کره خاکی و حضور اکثریت جوان و نوجوان برگزار می گردد را عمدا نادیده می گیرند و به راحتی از کنار آن می گذرند؟!

چرا این رسانه های غول پیکر! از حضور صدها هزار جوان عاشق الهی که هرساله به زحمت در اعتکاف سالانه رجب المرجب و ویژه برنامه های شبهای قدر ماه مبارک رمضان شرکت کرده و در خلوتی عاشقانه با پروردگار نجوا می کنند را زیر سبیلی رده می کنند؟!

 چرا این مدعیان عرصه ارتباطات و رسانه تجمعات بزرگ جوانان عاشق مدافع حرم در تهران و شهرستانها که به مسولین امر التماس می کنند تا برای نبرد با تکفیری ها به عراق و سوریه اعزام شوند را عمدا نمی بینند؟

 و چرا حضور جوانانی دهه شصت و هفتادی که نه امام را دیده و نه دفاع مقدس را درک کرده در صف مدافعان حرم و اخیرا در جمع شهدای مدافع حرم ندیده و به راستی خبر ندارند و امثال سید مصطفی موسوی و صدرزاده و حامد جوانی و محرم اردکانی و محسن حیدری ها و….را نمی بینند؟

**

 قصه چیز دیگری است … می خواهند عملا تصویر دلخواه و خودساخته خود را از جامعه جوان ایرانی به خورد جامعه جهانی به خصوص بدهند تا به همگان حقنه کنند که بفرمایید تحویل بگیرید این هم از نتیجه انقلاب و انقلابی گری! بشینید سرجایتان و از انقلاب و آرمانهایش دم نزنید که آنانی که دم زدند بعد سی سال اینگونه شدند و قس علیهذا… دیگر سخن از انقلاب نگویید که همه باید در چرخ گوشت جامعه جهانی لیبرال هضم شوید و به غرب مدرن بپیوندید! چرا که پایان تاریخ پیش ماست و فرجام محتوم بشر لیبرال دموکراسی ماست ! و خزعبلاتی از این دست…….

**

هیچ بشری منکر برخی ضعف ها و نابه هنجاری ها در جامعه جوان ما نیست ، که صد البته دلایل و علل خاص خودش را دارد که اتفاقا پای بسیاری از مسولان و متولیان امر فرهنگ و اقتصاد ما در همه دولتها از به ظاهر اصولگرا بگیر تا اصلاح طلب و… درآن گیر است!!

 اما آیا این اتفاقات همه تصویر جامعه جوان ایرانی است؟

**

حواس مان باشد هم در دام رسانه ای غولهای امپراطوری خبری نغلطیم و از طرفی بدانیم برای تقابل با این موج در همه رسانه های به ظاهر کوچکی که در دست داریم از نشریه داخلی مان در دانشگاه و مسجد و هیات گرفته تا فلان گروه یا کانال در فلان شبکه اجتماعی و…چه باید بکنیم!

 از کوچکی ظاهری رسانه هایمان و بزرگی ظاهری رسانه هایشان نهراسیم که امام ما می فرماید:

معنویت، راز و نیاز با خدا، ارتباط دلها با خدای متعال، هدف را خدا قرار دادن، فریب ظواهر را نخوردن، دلبستگی به زر و زیور دنیا و زخارف دنیا پیدا نکردن، اینهاست که یک مجموعه‌ی مؤمن و یک فئه‌ی مؤمنه را به وجود می‌آورد؛ آن وقت، «کم من فئه قلیله غلبت فئه کثیره باذن اللَّه». کم هم که باشید، با داشتن آن جنبه‌ی معنوی، زیادها را در مقابل خودتان مجبور به هزیمت می‌کنید(امام خامنه ای ۲۷/۶/۷۰ )

بعون اله و فضله

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *