اسف ۱۶

پنجمین یادمان شهید رهنمون برگزار شد

گروه خبر:  پنجمین دوره یادواره و آئین اعطای جایزه ملی شهید دکتر رهنمون همچون سنوات گذشته در یکی از مناطق عملیاتی دفاع مقدس؛ شهرستان شهید پرور آبادان در اردوگاه شهید باکری برگزار گردید  
در ابتدای برنامه سردار دکتر احمد عبداللهی دبیر یادواره  گزارشی از هفتمین کنگره علمی طب رزم و تروما به عنوان دبیر کنگره ارائه داده و در ادامه سخنان خود به بیان رشادت ها و مقاومت شهیدان ۸ سال دفاع مقدس پرداخته و لزوم حفظ یاد و خاطره این شهیدان را در تاریخ جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کردند.
در ادامه مراسم سرلشکر پاسدار دکتر مصطفی ایزدی به ایراد سخنرانی پرداخته و به خاطره ای از شهید باکری و نحوی شهادت این شهید بزرگوار( جاویدالاثر شدنشان) اشاره نمودند.
ایشان در ادامه اقتدار جمهوری اسلامی ایران در منطقه را مرهون خون شهیدان هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم دانسته و خاطر نشان کردند که جمهوری اسلامی برخلاف تحریم های ضد ایرانی و هزینه های میلیاردی امریکا جهت تضعیف ایران در منطقه در سالهای اخیر هیچ دست آوردی نداشته و با سرعت و قدرت تمام پیشرفت کرده و دست آوردهای زیادی را بدست آورده است.
در ادامه ، طی مراسمی باحضور چندی از مسئولین کشوری و لشکری آقایان دکترامامی رضوی ،دکتر پزشکیان، سرلشکر دکتر ایزدی و … از خانوداه های معظم و معزز شهدای بهداری ۸سال دفاع مقدس و خانواده شهید مدافع حرم قاسمی (از کادر دانشگاه و بیمارستان بقیه الله) اولین شهید مدافع حرم در حوزه بهداری جبهه مقاومت تجلیل به عمل آورده شد.
در انتها؛ پنجمین یادواره و آیین ملی شهید دکتر رهنمون با اجرای تواشیع و بیان خاطرات دوران جنگ تحمیلی توسط  گروه تواشیحی که اعضای آن متشکل از جانبازان ۸سال دفاع مقدس بودند، به پایان رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *